Helen Tago kaksiknäitus galeriis Metropol

Tulipiits galeriis Metropol 6 m2
& (ajutine).normaalsus.puntras. galeriis Metropol Kapp

5. veebruar – 6. märts. 2022


Avamine laupäeval, 5. veebruaril kell 18 Vana-Kalamaja 46, Tallinn.

Helen Tago on graafik, kelle huviorbiidis on eksperimentaalsed trükitehnikad ning ruumiga suhestuv kunst.
Käesoleval näitusel galeriis Metropol esitab ta kaks eraldiseisvat väljapanekut, mille ühendav lüli ongi lugude kujutamine kihiliste pildilis-vormiliste ruumisekkumistena.
 Galeriis Metropol 6m2 saab näha installatiivset graafilist teost ”Tulipiits/Firewhip”, mis on inspireeritud Muhu kunstitalu põlenud peahoonest ja põdrakanepist, mis alati esimesena sellisetes kohtades tärkab.

Ahtalehine põdrakanep (rahvapäraselt ka tulipiits) eelistab kasvada valgusrikastes kohtades, näiteks teeservades, põlendikes, raiesmikes ja kuivendatud rabades. Ta on pioneerliik ja suudab hõlvata uusi maaalasid, näiteks pärast metsatulekahju, samuti kasvab ta jäätmaadel, prügimägedel ja pommiaukudes, sest on reostuse suhtes enamikust taimedest tundetum. (Vikipeedia)

Söestunud palgid on talus tänaseks küll vahetatud aga põdrakanep tärkab igal aastal nagu lootus, et kunagi realiseerub kunstnike unistus majast, mis peab tuult ja vett.
_____________________________________

Metropol Kapis näitusel “(ajutine). normaalsus. puntras.” on monotüüpia tehnikas töö, mis kujutab noore inimese kujunemise kihistusi äreva õhkonnaga maailmas, esitatud koos kapi isikupärast lähtuva interaktiivse elemendiga.
Me settime kokku kogemustest ja hetkedest. Lõimime endasse ka seda, mida tahaksime vältida ja võime omadega puntrasse jõuda. Kaosest korra loomine on inimlik soov. Enda ümbert pidepunkte otsides ja neid kokku ühendades saab moodustada tugivõrgustiku ja punumine on tegevus, mis aitab paremini hetkes püsida ja maandab ärevust. Näitusekülastajad on kutsutud punuma kapinuppude vahele oma mustreid ja jätma sõnumeid.

Galerii Metropol asub Tallinnas aadressil Vana-Kalmaja 46, sissepääsuks tuleb esitada COVID tõend.
Avamise järgselt näituste külastamiseks helistage uksekella või veelgi kindlam, leppige külastus eelnevalt kokku
telefonil 5217649 või 53750662.
Lisainfo:
FB üritus: facebook.com/events/379537407310788
Galerii Metropol: kaarel.kytas@gmail.com, triinu.jyrves@gmail.com
Metropol 6 m2: facebook.com/metropol6m2, Metropol Kapp: instagram.com/metropolkapp
Kunstnik: helentago.com, helen@graafika.ee, instagram.com/helen.tago

Helen Tago (s 1980) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias graafika osakonna, jätkates kunstnikuna uute ohutumate tehnikate ning võtete omandamist omal käel ja erinevate meistrite juures. Kunstnikuna on tema töid enim mõjutanud tühermaa ja linn: selle rütmid ja esmapilgul nähtamatud vaheruumid. Kohad, mida on läbitud sadu kordi ning mille alateadvusse jäädvustunud infokillud hakkavad ladestudes moodustama omailma.
Viimaste aastate töödes on ta tegelenud kahedimensioonilise graafika konverteerimisega kolmemõõtmeliseks: voltides tõmmiseid ja mängides nende vormi ja sisuga


Eelmine
Pop-up kunstipood Telliskivi Loomelinnakus
Järgmine
Graafikute grupinäitus

Vastused puuduvad

Email again: